Galeria

Historie z warszawskiej Pragi – opowieść o upiorze praskim

Trochę słodki, trochę gorzki. Pewnym krokiem przemierza ulice budząc strach i podziw, by po chwili nieśmiało, niepewnie snuć się pośród zgieku ulic. Cham, łobuz i prostak, ale też poeta, kompan i przyjaciel. Trochę śmieszny, trochę straszny. Wielu go zna, ale i wielu o nim zapomniało. O kim mowa? O upiorze… Upiorze praskim.

Czego może chcieć ten typ? Potwór? A może widmo? Odpowiedź jest prosta. Grać, śpiewać, tańczyć, bawić się. Przede wszystkim jednak snuć opowieść. O dawnych czasach, ludziach i miejscach. Wszak on sam w sobie jest niczym innym jak właśnie opowieścią, bez której to nie może istnieć… Czy uda mu się na nowo ożywić obraz dawnej Pragi? Czy przetrwa w czasach, których łatwiej jest zapominać niż pamiętać?

Zapraszamy Was na unikatowy spektakl, widowisko stworzone przez Chór Chór Hurra. Będące mozaiką śpiewu, koncertu i teatru. Inspirowanego zapisem historii mówionej – wspomnień mieszkańców Pragi, dla których ta nie była tylko miejscem na mapie, ale przede wszystkich ich domem.

Muzyka: Marcin Steczkowski
Opieka reżyserska: Jacek Stachowicz

wstęp wolny

Projekt współfinansuje m.st Warszawa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partner projektu: Muzeum Warszawskiej Pragi